Средба на партиите од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ ќе отпочне преговори со ДУИ за состав на новата влада. Преговорите ќе се водат на највисоко ниво, односно меѓу Ахмети и Груевски. Партиите од „Коалицијата за подобра Македонија“ на денешната средба му дале подршка на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски но дел од нив побарале од него да не ја прифати платформата на Партиите на Албанците. Од ДУИ велат дека отпочнувањето на преговорите ...

⇐ DailyРепортер ⇒