Спасовски тврди имаат милион сомневања, Тодоров вели не го организирале упадот

Пратеникот од СДСМ, Оливер Спасовски вечерва во „Само вистина“ на Канал 5 обвини дека од ВМРО-ДПМНЕ го организирале упадот во Собранието на 27 април. Тој вели дека за тоа што 3.5 часа внатре насилниците маваат со секакви предмети, мора да има одговорност. „Милион сомневања има кои нас нè тиштат како луѓе. Можеби не го направило тоа ВМРО-ДПМНЕ, може е само структура од ВМРО-ДПМНЕ, но ...

⇐ DailyФактор ⇒