Во сообраќајката во Куманово потешко повредени двајца албански државјани

Со тешки повреди се здобиле М.М. возач на патничкото возило „ленд ровер“ и неговиот сопатник Л.М. Двете лица по укажаната прва помош во Кумановската болница се пренесени во Ургениот центар во Скопје. Во сообраќајката со телесни повреди се здобиле уште 12 лица  на кои им е укажана лекарска помош во Општата болница во Куманово. Сообраќајната несреќа се случи вчера во 17:10 часот, а во неа ...

⇐ DailyКанал 5 ⇒