Сообраќајка на автопатот Куманово - Скопје - 14 лица повредени

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово - Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило. - Од повредените 14 лица, десет се од автобусот, а четворица од џипот и се државјани на Албанија. Двајца од нив поради карактерот на повредите се испратени ...

⇐ DailyСител ⇒