Собрание: Шест дена расправа за разрешување на Зврлевски, ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за Алаѓозовски

Пред речи си празна сала продолжи дебатата за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во своите реплики бараа седницата да биде прекината бидејќи согласно изборниот законик, во периодот по распишувањето на локалните избори не е дозволена смена на државни функционери. Според нив, Владата на Заев треба да се посвети на суштинските проблеми како што се серијата ...

⇐ DailyСител ⇒