СНЕГ ЌЕ ЈА ЗАТРУПА МАКЕДОНИЈА: Еве од кога да го очекувате новиот влажен бран!

И утре изутрина ќе биде многу студено на повеќе места со температури под -15 степени, а дневните температури ќе бидат во пораст. Времето утре ќе биде сончево, во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен, а во западните делови умерен ветер од западен правец. Дневната температура ќе се движи од -6 до 5 степени Целзиусови. Нов влажен бран ќе има од петок кон ...

⇐ DailySky MK ⇒