Следува период на стабилно и топло време

Управата за хидрометеролошки работи само за четврток најавува можна локална појава на краткотраен дожд. Период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури ќе се задржи до крајот на оваа недела. Од средина на неделата се очекува многу топло време, а за време на викендот максималната температура ќе се искачи до 38 степени. Управата за хидрометеролошки работи само за четврток ...

⇐ DailyАлфа ТВ ⇒