СЈО поднесе жалба за притворот на Кочан

Специјалното јавно обвинителство поднесе жалба до Кривичниот суд, откако судија на претходна постапка одлучи да не му одреди притвор на бизнисменот Сеад Кочан, како што бараше СЈО, туку му го одзеде пасошот и прифати гаранција од речиси 1 милион евра. Сега Кривичниот совет има рок од 48 часа да одлучи по жалбата на СЈО. Врховниот суд минатата недела го укина решението со кое му беше одреден ...

⇐ DailyБриф ⇒