СЈО поднесе жалба на одлуката за притворот на Кочан

Специјалното јавно обвинителство поднело жалба до Кривичниот суд за неопределувањето мерка притвор за бизнисменот Сеад Кочан, дознава Макфакс. Сега Кривичниот совет на Судот треба да го преиспита решението на судијката Даниела Димовска, како судија на претходна постапка, која го пушти Кочан на слобода. Судијката вчера одлучи на Кочан да му биде одземен пасошот, а тој понудил гаранција од околу ...

⇐ DailyРепортер ⇒