Шилегов: СДСМ ќе преговара со сите партии што дадоа потписи, а влада ќе има скоро

СДСМ е отворена и ќе се преговара со сите партии чии пратеници ги дадоа потписите за сочинување на парламентарното мнозинство. Ќе преговараме и со Беса и со Алијанса и очекувам час поскоро да завршат преговорите. Нема да чекаме 20 дена колку што е законскиот рок. Ова во петок, одговарајќи на новинарски прашања, го изјави Петре Шилегов од СДСМ. Тој рече дека сè уште е рано за некаков конкретен ...

⇐ DailyМакфакс ⇒