Шеснаесетто издание на конститутивна седница на Собранието

Собраниската конститутивна седница на која треба да се изберат членовите на Комисијата за избори и именување и спикерот на Собранието продолжува и денеска. Пратениците од ВМРО-ДПMНЕ и коалицијата, вчера во рамките на 15 продолжение на седницата главно преку реплики и контрареплики побараа од СДСМ да се откаже од платформата од Тирана, како и да се организираат брзи избори за излез од постојната ...

⇐ DailyПозитив ⇒