СДСМ: Нови работни места ќе отвори новата влада, заврши оперативниот план крадење

Ќе има нови вработувања во Македонија, шанси за нови бизниси со кои ќе ги мотивираме младите да останат во државата и повисоки плати, но тоа ќе го реализира новата одговорна влада за којашто гласаа граѓаните на предвремените избори, реагираат од СДСМ, на денеска објавениот план за отворање нови 10.000 работни места. „Граѓаните очекуваат реални политики и затоа го поддржаа Планот за живот. Тој ...

⇐ DailyМакфакс ⇒