СДСМ: Новата зграда на ВМРО ДПМНЕ е споменик на криминалот, владејачката бара опозицијата да го објасни потеклото на својот имот

Оваа зграда, тврдина, како што ја нарече Груевски вчера, е споменик над спомениците на криминалите и криминалниот врв на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска портпаролот на СДСМ Петре Шилегов. -Додека Македонија тоне во сиромаштија, додека 180.000 луѓе живеат со по 40 денари на ден, за оваа грамада од камен, замислениот султан Груевски, според достапните пресметки, употребил меѓу 15 и 30 милиони евра. - ...

⇐ DailyOhridNews ⇒