СДСМ: Министерствата нема да бида партиски штабови

Ќе има професионализација на институциите, ниту едно министерство нема да функционира како нечиј штаб како што тоа го правеше ВМРО-ДПМНЕ, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметена по најголемата партизација на државните институции. 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ беше целосно поклопување на државата од страна на ...

⇐ DailyМакфакс ⇒