РИА Новости: Влезот на Македонија во НАТО може да биде решен за три до четири месеци

Прашањето за влез на Македонија во составот на НАТО би можело да биде решено во наредните три до четири месеци, изјавил неименуван европски дипломат, објави РИА Новости. „Преговорите драстично се убрзаа. Планираме да ги завршиме за три до четири месеци, што значи на есен“- изјавил европскиот дипломат за руската агенција. Според него, преговорите се убрзани на иницијатива на САД, пренесува ...

⇐ DailyФактор ⇒