Расправата за разрешување на Зврлевски продолжува утре

Собранието на Република Македонија шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски ќе ја продолжи утре. Претседателот на Собранието Талат Џафери првично продолжението на седницата го закажа за денеска, но во меѓувреме расправата е презакажана за утре во 11 часот. Од Кабинетот на претседателот на Собранието информираат дека денеска во 19 часот Џафери ...

⇐ DailyЛибертас ⇒