Продолжуваат повиците до Заев за насилен избор на претседател на Собрание

Се повеќе симпатизари и екперти кои важат за блиски до СДСМ јавно го повикуваат опозоцискиот лидер Зоран Заев да започне со реализација на сценариото за незаконски избор на претседател на Собранието и нова Влада, без мандат. Последна во низата е професорката Гордана Попсимонова која на социјалните мрежи го охрабри Заев да ги собере сите 67 пратеници во некоја од собраниските сали и да изберат ...

⇐ DailyТВ Нова ⇒