Прес-конференцијата на Иванов и Ромпуј откажана поради смрт на екс-белгиски премиер

Прес-конференцијата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов и на првиот човек на Европскиот совет Херман ван Ромпуј, закажана за 18:15 часот по нивната средба во зградата „Жустус Липсиус“, пред малку беше откажана, јавува дописникот на МИА од Брисел. Според официјалната информација од Советот, причината за откажувањето на средбата со новинарите е смртта на поранешниот прмеиер на Белгија, Жан-Лук ...

⇐ DailyКурир ⇒