Преговори за формирање нова влада

Два и пол часа траеше првата средба за формирање на новата влада меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на интегративците Али Ахмети. По средбата Ахмети кусо соопшти дека ставовите од средбата ќе бидат во писмен допис. Теми на средбата беа принципите на соработка, реформската влада и ЕУ и НАТО интеграциите, пишува во кусото соопштение од Бихаќка. Партискиот портпарол на Социјал- демократите вели ...

⇐ DailyМРТ ⇒