Пратеникот Ибрахим вели дека деновиве ќе има спикер и нова влада

За неколку дена ќе има претседател на Собранието, а наскоро и нова влада, изјави денеска на прес-конференција во Собранието пратеникот Енес Ибрахим од Партијата за движење на Турците. „Турците се оставени како во среден век. Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ кои се исплашени од правдата, преку блокадата на Собранието се обидуваат да се амнестираат“ - вели Ибрахим. Тој рече дека во повеќе од ...

⇐ DailyФактор ⇒