Пратениците посветени на мобилните телефони – Собранието и по 15 дена расправа е блокирано

Во полупразна сала и реторика слична како и претходните денови пратениците ја продолжија конститутивната седница. Главниот збор денеска имаше пратеничката од ВМРО ДПМНЕ Лилјана Затуроска која бараше одговори околу како што рече договореното со Тиранската платформа. Но со реплики и враќаа нејзините сопартијци. Единствено Фадил Зендели од БЕСА им порача дека треба да се фокусираат на деблокирање на ...

⇐ DailyТВ21 ⇒