Пожарите во Прилепско се подметнати, општината итно бара доброволци за Трескавец (ФОТО)

Поголемиот дел од пожарите во Прилепско се подметнати. Утринава жители на Горно Село кое се наоѓа под манастирот Трескавец забележале непознати лица кои се возеле во теренско возило и кои намерно запалиле оган. Во околината на манастирот во моментов беснее голем пожар. Попладнево намерно бил подменат пожар и во селото Зрзе, информираат од општина Прилеп. Сторителот бил уапсен.Ситуацијата во ...

⇐ DailyМКД ⇒