Пожар на булеварот Партизански одреди (ВИДЕО)

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“ на булеварот „Партизански одреди“. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените, пренесува Курир. Очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам. Се’ уште нема информации како избил пожарот.

⇐ DailyНет Прес ⇒