Поради Зврлевски пратениците ќе работат и утре, опозицијата негодува!

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во попладневниот дел од денешното продолжение на шестата собраниска седница укажуваа дека со точката за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски СДСМ троши време за тема која епилог законски може да има во ноември, наместо да дебатираат за актуелни проблеми како што се пожарите, депонијата во Струга или за законот за јазици. На реакциите на пратениците од ...

⇐ DailyПлус Инфо ⇒