ПОРАДИ АКУМУЛАТОР НАПАДНАЛЕ ПОЛИЦАЕЦ СО НОЖ: Татко и син уапсени во Прилеп

Откако забележал дека две лица крадат акумулатор, полицаец во Прилеп се обидел да ги спречи. Еден од крадците, 42-годишниот Р.Р. забележал дека му се приближува полицаец и со нож замавнал кон него, повредувајќи го во десната рака после што избегал. Полицијата го пронашла и привела Р.Р. и неговиот 16- годишен син. Повредениот полицаец е префрлен во Општата болница во Прилеп каде му се санирани ...

⇐ DailyФактор ⇒