Попоски: Не е пристојно кога премиер или претседател од соседна земја директно се мешаат во внатрешни работи

Заедничката платформа на партиите на Албанците од Македонија, ДУИ, Беса и Алијансата за Албанците, веројатно ќе биде најголема пречка во договорите и преговорите за формирање нова влада. Фактот дека изработката на платформата беше во најмала рака координирана во Тирана со премиерот Еди Рама и во Приштина, со претседателот Хашим Тачи, за многумина аналитичари и познавачи значи мешање во ...

⇐ DailyМКД ⇒