Палевски: Заев го плукаше ДУИ, а сега си ги брои неговите гласови

Веселата математика на Заев е немање стратегија за освојување на власт, коментираше во анализа на ТВ НОВА во четвртокот, поранешниот претседател на скопската градска организација на СДСМ, Љупчо Палевски, во однос на изјавите на СДСМ дека 700.000 гласачи го дале својот глас за нивната коалиција. „ДУИ за време на предизборието беше квалитетно исплукана од СДСМ, а денеска како аргумент СДСМ ги ...

⇐ DailyНет Прес ⇒