Обвинителството го сомничи Заев за изборни измами, а тој сака да биде премиер!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, се појави на распит во Основното јавно обвинителство под сомнение за нелегално финансирање на изборната кампања на предвремените парламентарни избори, кои се одржаа лани.По распитот, кој траеше половина час, Заев изјави дека има докази што ќе докажат дека СДСМ нема сторено кривично дело.Повикани сме под сомнение за злоупотреба на изборна кампања во 2016 година. ...

⇐ DailyВечер ⇒