Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.Според првичните информации, како што е наведено во соопштението од Обвинителството, до инцидентот дошло кога екипи од СВР Струмица се обиделе да го сопрат ...

⇐ DailyА1ON ⇒