Облачно и свежо со северен ветер

Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а дневните од 19 до 26 степени. УВ индексот ќе биде 6. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Во утринските часови ќе има услови за слаб дожд, а температурата ќе се движи од 14 до 24 степени. Синоптичарите од вторник најавуваат стабилзирање на времето со пораст на дневната температура, која ...

⇐ DailyКанал 5 ⇒