Обид за убиство врз 42-годишен жител на Кичевско

Триесетгодишниот М.Д. од Горно Строгомиште, Кичевско со нож му нанел повреди на А.А. (42) од село Зајас, Кичевско по што сам се пријавил во полиција и го признал делото. Како што соопшти денеска МВР, вчера во 10:05 часот во Полициската станица Тетово, од Клиничката болница Тетово било пријавено дека е донесен А.А. (42) од Зајас, Кичевско со повреди нанесени од остар предмет во пределот на левото ...

⇐ DailyА1ON ⇒