Обид за убиство во тетовска болница

Според информациите од полицијата двајцата се сретнале во болница каде биле  да ја посетат нивната сопруга и сестра, по што братот вознемирен од лошата здравствена состојба на сестра си почнал да го обвинува зетот на истото, извадил нож и му нанел удобни рани во пределот на левото рамо и левата нога. Повредениот зет во сериозна состојба, но надвор од животна опасност е задржан на болничко ...

⇐ DailyКанал 5 ⇒