Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е зголемен, а на граничните премини не се забележани подолги задржувања за влез и излез од државата.

⇐ DailyКурир ⇒