Утре во 12 часот, пред Инспекторатот на Град Скопје, скопјани под мотото „Време е за чист воздух“ ќе протестираат поради големото загадување на воздухот и ќе ...
сите 8 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците. На дневен ред на седницата се Годишен ...
сите 5 | | | веќе видена

Невладината меѓународна организација Македонија2025 го прослави своето десетгодишно постоење, со организирање на донаторска гала вечера на осми ноември. Пред ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонското меѓународно движење за човекови права од Канада тврди дека домашни компании од одбиваат да соработуваат на бизнис основа со движењето поради страв ...
сите 2 | | | веќе видена

Сега треба органите, ако не утре да излезат со прес конференција, не само министерот Спасовски, ова е класичен случај за организиран криминал во МВР. Значи ...
сите 2 | | | веќе видена

Музејот „Теракота“ од Виница ги почна археолошките истражувања на локалитетот Кременик во атарот на селото Драгобрашта, кој според првично откриените предмети ...
сите 2 | | | веќе видена

Пишува Александар Петров, архитект И после толку изгубени години во деградирање на градот и покрај промена на злото, бранот на уништување и понатаму ...
| | веќе видена

Една случајна средба ми откри една несекојдневна приказна. Во јужните падини на Јакупица, на десетина километри од Согле е Плевење. Заборавено село кое ја ...
| | веќе видена

Доколку имате искуство во следење и оценка на проекти, пријавете се на овој повик со можност да бидете дел од тимот кој ја реализира програмата „Училишта за 21 ...
сите 2 | | | веќе видена

next