Корисниците на условениот паричен надоместок за средно образование имаат можност до 30 септември, да аплицираат во Центарот за социјални работи Куманово за да ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, кој би требало да биде пример за следење на законите и почитување на правилата, може слободно да се најде на ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопјани многу пати знаат да се разладат во водите на реката Треска. Особено за викенд или празници брегот на реката е полн со посетители. Топлото време ...
| | веќе видена

Навистина ние изгубивме скоро три децении чекајќи државата да ни даде нешто. За жал, и тие што ја водеа државата и населението чекаа државата да им даде нешто. ...
| | веќе видена

Освен ИТ инженерите, уште една професија што се соочува со дилемата да остане или да замине, да се работи овде или да се фатат европските патишта се лекарите. ...
| | веќе видена

Делчевската гимназија „Методи Митевски Брицо“ го реализираше вториот средношколски камп во чии рамки беше организирана еднодневна посета на манастирскиот ...
| | веќе видена

Христијан Мицкоски вечерва од студиото на ТВ 21 рече дека не политизира и не води политиканство. Тој вели дека врз фактите и аргументите се обидува да ...
| | веќе видена

Долги години етаблирана беше Обединетата македонска дијаспора, чијшто став во врска со референдумот е јасен – бојкот. Но последниве година-две кај нашите ...
сите 2 | | | веќе видена

Единствен начин да ги задржиме и вратиме младите дома е Македонија да ја приближиме до европскиот стандард. 30 септември е клучот со кој ќе го отклучиме тој ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонија и Грција на едно место заеднички ќе вршат контрола на прекуграничниот транспортот на опасни радиоактивни матријали. Технолошкиот образовен институт ...
| | веќе видена

Во кочанското село Долни Подлог, вчера вечер се одржа трибина на иницијатива на градоначалникот на Кочани Николчо Илијев. Жителите со прашања кои главно се ...
| | веќе видена

next