Аналитичарот и писател Ким Мехмети, ја анализираше започнатата кампања за референдумот на 30 септември во Македонија. Тој смета дека иако нема Албанци за да ...
| | веќе видена

По четири години, близнаците Тони и Теодор повторно гледаат цртани филмови. Сега кога имаат струја и светло дома, се забавуваат и слушајќи музика. “Сега ...
| | веќе видена

Во општина Чешиново-Облешево започнаа подготвителните работи за изградба и асфалтирање на улици во селата Соколарци, Жиганци и Кучичино, како дел од годишната ...
сите 5 | | | веќе видена

Во преамбулата на македонскиот устав се брише терминологијата “Македонски народ“, како и во членот 36, а се внесува само треминот “Македонци“, пишува во својот ...
сите 2 | | | веќе видена

Колку бесрамно манипулираат дека референдумот бил за зачленување во ЕУ. Така бе, со манипулација сакате да ги убедите луѓето да излезат на референдумот? Не ви ...
| | веќе видена

„Наредново е извлечено од случајни разговори, но по две недели во земјата, ми стана јасно дека спроведувањето на македонско – грчкиот договор и натаму ќе биде ...
| | веќе видена

Двајца планинари, од кои едниот со повредено колено, биле принудени да трчаат по автобусот од организираната тура за искачување на Кораб викендов оти водичот ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вчерашната прес-конференција им одговори и на академиците кои го поддржаа договорот со Грција. Тој потенцира ...
| | веќе видена

Претседателот на комората на менаџери, Зоран Витанов, денеска беше гостин на 24 Анализа, каде беше заедно со советникот на премиерот Зоран Заев, Ванчо Узунов и ...
сите 3 | | | веќе видена

Гостин во отвореното Студио 1 е Игор Христов, електроинженер и иноватор, кој влезе со неговиот изум – велосипед на струја. Почнало како хоби, со идеја за ...
сите 3 | | | веќе видена

Здружението за земјоделци „Современо Земјоделство“ ја организира манифестацијата „Избор на најуспешни во областа на земјоделството за 2018 година“ каде изборот ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, од митнгот во Велес вчера индиректно се закани дека доколку државата не влезе во НАТО можна е дестабилизација, бидејќи како што вели ...
| | веќе видена

Под плаштот на европската иднина на државата се спроведува пљачката на векот. Се злоупотребува силната желба на македонскиот народ и сите наши сограѓани за ...
| | веќе видена

Основното јавното обвинителство, и по шест месеци од инцидентот, сè уште ги анализира доказите за случајот со нападнатата полицајка Јасмина Јаначковска. ...
сите 6 | | | веќе видена

next