Развојот на медијацијата ќе ја подобри и сликата на Република Македонија во европскиот извештај за напредок во областа на алтернативното решавање на споровите, ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата на својата редовна 101 седница ја усвои и информацијата за набавка, користење и одржување на монтажни лизгалишта во Република Македонија. Агенцијата за ...
сите 3 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, вечерва со моќна порака на социјалните мрежи: „Не постои пријателство без доверба, ниту доверба без ...
сите 5 | | | веќе видена

Општина Велес доби грант од Светска банка за уредување на околината на езерото Младост. Проектот е вреден милион евра и е насловен „Паметно езеро Младост“. Со ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска, денеска се сретна со високи претставници на американското Министерство за правда. Како што информираат од ресорното ...
сите 12 | | | веќе видена

Во прекин е ископот на јаглен во рудникот “Брод – Гнеотино“. При преместувањето на багерот СР(с) 2002 дошло до згмечување на лентата помеѓу него и претоварниот ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонско еколошко друштво соопштува дека 2018 година за балканскиот рис ја одбележаа неколку непријатни инциденти: смртта на рис најден во Косово, пожарите ...
сите 6 | | | веќе видена

На фан страната на Сител ни испрати порака загрижен родител чие дете беше претепано на автобуската станица кај Веро Џамбо. Како што наведува родителот ...
сите 2 | | | веќе видена

Двајцата загинати мигранти во јуни годинава се уште не се погребани. Обвинителката Енѓелуше Кадриу Леши која го води случајот вчера во студиото на 1ТВ рече ...
сите 2 | | | веќе видена

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеникот Илија Димовски од редовите на ВМРО ДПМНЕ. Димовски кажа дека СДСМ се откажа уште од едно свое ...
сите 17 | | | веќе видена

Четири месеци тапка во место електронската наплата на патарините ширум Македонија. Уште во Јули годинава од Јавното претпријатие за државни патиштабеше ветено ...
| | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Димитар Стеванаџија во македонското собрание, денеска се обрати во рамките на дискусијата за ребаланс на буџетот. Тој истакна дека ...
сите 4 | | | веќе видена

next