Со одлука на Собранието на Република Македонија до 30 јуни следната година е продолжена кризната состојба на подрачјата на јужната граница и северната граница ...
сите 13 | | | веќе видена

Меѓу 2013 и 2018 во земјава невладините организации регистрирале над 400 инциденти поврзани со омраза, од кои 23 биле изрвшени поради верската припадност или ...
сите 19 | | | веќе видена

Директорот на Државниот студентски дом „Скопје”- Скопје Дарио Николовски потпиша меморандум за соработка со Национална асоцијација на престижни академски ...
сите 6 | | | веќе видена

Никола Груевски не е единствениот функционер кој пребегнал во друга држава поради судска пресуда. По апсењето на поранешниот српски претседател Слободан ...
сите 4 | | | веќе видена

Јавното претпријатие за комунални работи од Делчево започнува акција за собирање на растителниот отпад од дворните места на граѓаните. Како што информираат од ...
сите 3 | | | веќе видена

Експерти од Хрватска и Романија од денеска во Пробиштип им помагаат на македонските колеги, како да го поминат периодот и што се треба да реализираат за ...
сите 2 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов вчеравечер во ресторанот на „Парк хотел и спа“ имаше работна вечера со делегација од збратимениот град Подгорица, Црна Гора, предводена ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерството за здравство го објави текстот на Предлог-закон за прекинување на бременоста. Во предлог-законот се вели прекинување на бременоста е посебна ...
| | веќе видена

Миленко Неделковски преку Фејсбук се пофали дека прв објавил каде е поранешниот премиер Никола Груевски. Тој тврди дека Груевски побегнал со логистика од ...
сите 2 | | | веќе видена

next