Уривањето на грамадната зграда во форма на потковица „Космос“ на Фијат Цаноски од ПЕИ, само зашто ја раскинал коалицијата со Никола Груевски, почнало со ...
| | веќе видена

ТВ21 од унгарската Амбасада во Тирана побара одговор на прашањето дали кај нив е побаран азил од страна на Никола Груевски, а тие ни одговорија дека се без ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за информатичко општество и администрација денеска го презентираше првиот полугодишен извештај за спроведување на Стратегијата и Акцискиот план ...
сите 22 | | | веќе видена

Пишува: м-р Ирена Цветковиќ Сега е најдоброто време Република Македонија да започне со процесот на усвојување модел кој експертите и транс заедницата го ...
сите 3 | | | веќе видена

Професорот Љубомир Цуцуловски во својот фејсбук статус запраша каква употребна вредност има јазикот во градењето на нови улици и патишта. Во продолжение ви го ...
сите 3 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство во Битола води нова истрага за петгодишните договори за линиски и ученички превоз, што ги потпишала поранешната локална власт од ...
| | веќе видена

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеникот Илија Димовски од редовите на ВМРО ДПМНЕ. Димовски кажа дека СДСМ се откажа уште од едно свое ...
сите 18 | | | веќе видена

Градот Скопје ги демантира тврдењата на здружението „Го сакам Водно“ во однос на обвинувањата дека е изграден нов пат на Водно со што е уништено зеленило на ...
сите 5 | | | веќе видена

Надлежните министерства утврдиле дека најмасовното загадување, покрај од индустриските капацитети и автомобилите, доаѓа од печките на дрва, со кои се ...
сите 3 | | | веќе видена

На порталот на Основниот суд во Скопје, на завчерашната седница е констатирана оставката на судијката Анета Арнаудовска, која неофицијално е одговорна за ...
сите 4 | | | веќе видена

Унгарската опозициска партија „Моментум“ ја излепи Будимпешта на неколку локации со критички плакати насочени кон владата на чело со Орбан со наслов „Се бара ...
сите 8 | | | веќе видена

Вчеравечер на фан страната на Сител загрижен родител испрати слика од своето дете кое било нападнато на автобуската станица кај Веро Џамбо. Како што наведува ...
сите 3 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска е избрана за нов шеф на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје. Таа ја водеше ...
сите 17 | | | веќе видена

Очигледно е дека во вашиот владин кабинет не се посветува посебно внимание на обврските кои произлегуваат од позициите на вашите министри! Можеби не знаете, но ...
сите 5 | | | веќе видена

Штипските апелациски судии Славчо Тасев, Данка Ристова и Весна Димитриевска во образложението на пресудата за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и ...
сите 6 | | | веќе видена

Град Скопје информира дека се исцрпени средствата предвидени за субвенции за купување електро тротинети, односно денеска до 15 часот се пристигнати 109 барања ...
сите 22 | | | веќе видена

next