Мирчевски: Заев да не излегува од рамките на уставот

Во анализа на ТВ НОВА тој го образложи својот став дека по 53 дена протести на улиците, Заев требаше да се предомисли и да ја отфрли „Тиранската платформа“. -Единствен излез од политичката криза според мене е Заев да одлучи дали ќе се соочи со народот на избори или на улица, рече Мирчевски.

⇐ DailyКурир ⇒