Минусни температури, дел од Македонија во портолакова фаза

Снег и студ во Македонија. Дел од земјава е во портокалова фаза поради минусните температури. Изутрината најстудено во Скопје и во Берово со минус 21 степен. До крајот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќе достигне од минус 4 до 5 степени. Утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во текот на денот потопло со ...

⇐ DailyМРТ ⇒