МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ - Еве што објави УХМР предмалку

Претпладне се уште ќе има локални врнежи од дожд и ќе дува повремено засилен северен ветер. Од вторник следува период на стабилно време со пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на места ќе го надмине 35-тиот степен, а УВ индексот повторно ќе има многу висока вредност 9. Loading...

⇐ DailySky MK ⇒