Меѓународен притисок за мандатот за сметка на Уставот

ХАН ЌЕ МОЛЧИ ЗА ПЛАТФОРМАТА ОД ТИРАНА Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан се очекува следната недела да дојде во посета на Македонија, во обид да го забрза процесот за излез од политичката криза. Доаѓањето на Хан во Македонија е резултат на одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не го даде мандатот за состав на влада, се додека не се отфрли платформата од Тирана. Извори од Европската ...

⇐ DailyВест ⇒