Мандатарот на маса со коалициониот партнер: Се подготвува новиот владин состав

Зоран Заев кој пред два дена доби мандат за состав на нов владин кабинет денеска седнува на преговарачка маса за екипирање на новата влада. Стартуваат преговорите за идната Влада, а прв на средба со лидерот на СДСМ оди Али Ахмети и ДУИ. Почнува поделбата за ресорите а парламентарното мнозинство засега не ги открива желбите за фотелја. Лидерот на СДСМ планира внатрешни партиски престројувања а од ...

⇐ DailyФактор ⇒