Лидерот на СДСМ Заев се сретна со амбасадорката на Германија Алтхаузер

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорката на Германија во земјава Кристине Алтхаузер, а тема на разговорот, според партиското соопштение, била потребата од продолжување на демократските процеси во Македонија и формирање нова, силна, посветена влада кон реформските приоритети. – Мнозинството граѓани на Македонија дадоа поддршка за демократска Македонија наспроти режим. ...

⇐ DailyТВ Нова ⇒