Хади Османи, координатор за меѓуетнички прашања на СДСМ во Куманово, по тесното водство на Стево Пендаровски пред Гордана Силјановска Давкова од ВМРО ДПМНЕ, ...
сите 4 | | | веќе видена

До 17 часот најголема излезност во Скопје на првиот круг од претседателските избори има во општините Карпош и Центар, по 43% избирачи кои го оствариле своето ...
сите 12 | | | веќе видена

Коректен изборен ден со многу мали недоследности – вака Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ го оцени денешното гласање и за тоа ги поздрави пријателите од ...
сите 5 | | | веќе видена

Влатко Ѓорчев вечерва на својата официјална Фејсбук страница објави резулатите од ВМРО-ДПМНЕ, според кои нивната кандидатката Гордана Силјановска Давкова е во ...
сите 15 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски, го оцени како скандалозен и побара одговорност за твитот на Амбасада на САД за денешниот прв круг ...
сите 4 | | | веќе видена

Освен еден случај во кој била повредена тајноста на гласањето и известен бил надлежен обвинител во Тетово, Комисијата за следење на изборни нерегуларности при ...
сите 26 | | | веќе видена

next