Во гостување во емисијата Студио 1 Тодор Пендаров истакна дека прес конференциите на ВМРО-ДПМНЕ се фарса, но и дека бегството на Груевски е исто така голема ...
сите 7 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 26 | | | веќе видена

Вакво и други лични обвинувања за сомнежи беа изречени денеска на седница на Советот на општината, со барање од советникот Ташо Радњански, обвинителството да ...
сите 2 | | | веќе видена

Отсуството на пратеникот Никола Груевски од собраниските седници повеќе нема да се води како оправдано, а платата ќе му се намалува 5 отсто во наредните ...
сите 30 | | | веќе видена

Вкупно донесени 359 одлуки од кои речиси сите едногласно, асфалтирани улици, значително подобрена инфратруктура и услови за школување, организирани голем број ...
сите 5 | | | веќе видена

На свеченост во Македонската филхармонија по повод 74 години од ослободувањето на главниот град, вчеравечер беа доделени наградите „13 Ноември“ на Град Скопје, ...
сите 23 | | | веќе видена

Познатиот археолог Паско Кузман повеќе не го бара гробот на Александар Македонски, туку пишува обемна студија за археологија, заснована на неговото богато ...
| | веќе видена

Документ на државната Комисија за заштита од дискриминација ќе биде клучен за експремиерот Груевски во неговиот обид да докаже дека бил жртва на политички ...
сите 2 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи за актуелните настани се осврна на својот фејсбук профил. -Како што трчавте синоќа бркајќи сенки на Грујо по гаражи, ...
сите 4 | | | веќе видена

Ние не сме инсталација на Ердоган туку сме партија на етаблирани политичари, млади и амбициозни луѓе со сопствени идеи, вели пратеникот на движењето Беса ...
сите 2 | | | веќе видена

Никола Груевски не е единствениот функционер кој пребегнал во друга држава поради судска пресуда. По апсењето на поранешниот српски претседател Слободан ...
| | веќе видена

Сообраќајот на улицата „Никола Тесла“ во Куманово од денеска се одвива непречено, информираа од компанијата изведувач, Х. Ф. Вибе, од каде што посочија дека ...
| | веќе видена

next