Стресот пред испит станува сериозен проблем за младите во светот. Во ова видео познати британски музичари и уметници споделуваат совети како да се справите со ...
сите 3 | | | веќе видена

Квотите на аптеките во февруари се зголемуваат за 12 илјади денари. Тоа значи дека низ аптеките ќе бидат обезбедени повеќе лекови кои одат на рецепт, на товар ...
сите 20 | | | веќе видена

Членовите во Советот на општина Битола од советничката група „Поинаку“, синоќа во централното градско подрачје, отворија канцеларија за средби и комуникација ...
сите 3 | | | веќе видена

Општина Куманово ќе одвои 1.650.000 денари од буџетот за реализација на програмата за локален економски развој, информираа денеска, надлежните од ова ...
сите 2 | | | веќе видена

Екс премиерот Груевски, сега азилант во Будимпешта, во интервју за Пинк телевизија вели дека по изборите во 2016 година веќе било се договорено со ДУИ, како ...
сите 10 | | | веќе видена

Во Основниот суд – Скопје 1, продолжи судскиот процес за случајот „27 април“ кој се однесува на насилниот упад во Собранието. Во завршните зборови, обвинетиот ...
сите 20 | | | веќе видена

Германија се смета како „Мека“ за младите доктори кои својата иднина ја гледаат надвор од земјата. На оваа тема соговорник во Студио 1 беше доктор Марко ...
| | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 23 | | | веќе видена

Во однос на последните мислења, ставови и критики кои излегоа во јавноста како реакција на резултатите од конкурсот за финансирање на проекти од национален ...
| | веќе видена

Изминатиот викенд на прес конференција ВМРО ДПМНЕ од Штип откри дека на парцела во центарот на градот започнува градба на објект, за кој не е поставена табла, ...
сите 4 | | | веќе видена

„Се чувствувам почестена што сум прв министер кој дошол овде по примената на Преспанскиот договор. Се чувствувам дека сум во пријателска земја. Ја чувствувам ...
сите 43 | | | веќе видена

next