Ротаракт Клуб Скопје организира дискусија на тема: „Селектирање и рециклирање. Кој, како, колку придонесува за редуцирање на отпадот во Република Македонија“, ...
сите 5 | | | веќе видена

Генерации скопјани пораснаа со викенд-посетите на Лунапракот, а сега живеат само со спомените за возењето на вовчето, на најголемиот реквизит – панорамата и на ...
| | веќе видена

Европската младинска картичка ќе ја засили мобилноста и соработката помеѓу младите во земјава, а со вмрежувањето на младите од регионот и Европа ќе ја забрзаме ...
сите 8 | | | веќе видена

Додека од една страна се препорачува со резерва да бидат толкувани изјавите на меѓународните претставници, во однос на случувањата поврзани со најголемата ...
сите 26 | | | веќе видена

Жителите на Скопје се потешко дишат. Загадувањето и синоќа беше загрижувачко во повеќе општини. Главниот град повторно влезе во топ 10 најзагадени. Локалната ...
сите 22 | | | веќе видена

На конфликтот со смртни последници му претходел говор на омраза преку социјалните мрежи. 29 јуни беше денот кога при чекање на автобусот во Автокоманда, во ...
сите 117 | | | веќе видена

Во рамки на годинашнава програма за обуки на македонски полициски службеници предложена и поддржана од Република Франција, односно од амбасадата на Франција во ...
сите 7 | | | веќе видена

Имаме една пратеничка која што гласаше за отпочнување на Уставните измени, но така жестоко ги напаѓаше на Комисиската расправа што просто не можам да поверувам ...
сите 3 | | | веќе видена

И чистачот си замина од Белата палата Сакам оставка да си поднесам. Што да правам, сега е време на трансфери, мора да се фати некој кеш. Вака, чистачот Ацо ...
| | веќе видена

Георгиевски се огласи за кадровските промени и за идеологијата на Христијан Мицкоски Изворни информации толку многу за тоа што се случува во ВМРО-ДПМНЕ немам, ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова Влада како и почетокотод својот мандат така и сега работи противуставно и противзаконски, истакна пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Слаѓана Митовска денеска на ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонско еколошко друштво соопштува дека 2018 година за балканскиот рис ја одбележаа неколку непријатни инциденти: смртта на рис најден во Косово, пожарите ...
сите 6 | | | веќе видена

Двајцата загинати мигранти во јуни годинава се уште не се погребани. Обвинителката Енѓелуше Кадриу Леши која го води случајот вчера во студиото на 1ТВ рече ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска, денеска се сретна со високи претставници на американското Министерство за правда. Како што информираат од ресорното ...
сите 15 | | | веќе видена

next