Во текот на годинава СЈО под раководство на Катица Јанева објавило јавен повик за набавка на возило Пикап популарно наречен Трејлер со носивост од 5 тони. ...
| | веќе видена

Уредите за снимање во ОТА моментално следат 159 телефонски броеви, меѓу нив најверојатно и на лица поврзани со случајот „Рекет“.. Првиот човек на ...
сите 27 | | | веќе видена

Катица Јанева за неполни четири години од раководењето со СЈО има земено приближно 150.000 евра од парите на граѓаните како плата, рече Валентин Манасиевски од ...
сите 13 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Владата денеска ја усвои програмата за реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални инвестиции во ...
сите 14 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција упати апел до новинарите но и до сите граѓани доколку имаат индиции за криминал веднаш да пријави. -Никој ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерот Заев на денешната своја прес конференцја во одговор на прашање на новинар упати порака до сите обвинители. Тој рече дека не им требаат политачарите ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за здравство следната недела ќе го распише тендерот за изградба на две монтажни гаражи во комплексот клиники „Мајка Тереза“ по пат на ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 17 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање во врска со новиот Закој за Јавно обвинителство кој ќе биде доставен идната недела до пратениците и со ...
сите 4 | | | веќе видена

Војната во Босна е страшен период кој никогаш нема да го заборавиме. Аднан е еден од многуте сведоци на војната, па пред нашиот објектив ја раскажа својата ...
| | веќе видена

Централниот одбор на СДСМ, на синоќешната седница ги комплетираше првите луѓе на партиските Комисии на СДСМ. За претседател на Комисијата за образование и ...
сите 49 | | | веќе видена

next