Две нови операциони сали од денеска се ставени во функција на Клиниката за максилофацијална хирургија. Едната е за поголеми интервенции со општа анестезија, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Јавниот обвинител на Република Македонија вчера одржа состанок со делегација на Европската комисија за ефикасност на правдата – СЕРЕЈ, предводена од Рамин ...
сите 8 | | | веќе видена

Анита Василевска Чакан, Македонка по потекло од Делчево, решила да формира семејство во Енкориџ на студената Алјаска. Отишла на покана на братучедот, да види ...
| | веќе видена

Министерот без ресор Аксел Ахмедовски, пратеникот и претседателот на Партијата за целосна еманципација на Ромите, Самка Ибраимовски и претседателот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Предлог амандманот на претседателката на Совет на Општина Центар, Јана Белчева Андреевска, поттикнат од предлог иницијативата на активистки на организацијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Средовечен кавадарчанец синоќа околу 22 часот паднал во дупка во кавадаречкото село Марена, а поради тешка скршеница утринава бил препратен на оперативно ...
сите 13 | | | веќе видена

Во своето гостување во Отвореното студио на ТВ 1, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски истакна дека само мал дел од етничките Македонци го ...
сите 13 | | | веќе видена

Член на ИК на ВМРО ДПМНЕ – Богданов повикува масовно да се гласа на референдумот Јас уште на состанокот на Извршниот Комитет го изложив својот став дека ...
сите 11 | | | веќе видена

Решавањето на спорот помеѓу Македонија и Грција е добра вест, но Македонија нема никаква причина да се приклучи кон НАТО, a Алијанста нема никаква потреба да ...
сите 2 | | | веќе видена

Делчевската гимназија „Методи Митевски Брицо“ го реализираше вториот средношколски камп во чии рамки беше организирана еднодневна посета на манастирскиот ...
| | веќе видена

Политичкиот аналитичар и поранешен амбасадор на Македонија во ОБСЕ Арсим Зеколи со таинствена порака на социјалните мрежи во врска со плебисцитот на 30 ...
сите 9 | | | веќе видена

next